Nasza Łazienka

IMPREGNACJA KABIN PRYSZNICOWYCH

Powierzchnia kabiny prysznicowej narażona jest na niszczące działanie osadów z mydła, olejków kąpielowych, szamponu oraz najtrudniejszego do usunięcia kamiennego nalotu. Zastarzałe osady wżerają się w powierzchnię kabiny pozostawiając trwałe ślady w postaci smug i zacieków. Aby chronić kabiny wykonane zarówno ze szkła jak i tworzyw sztucznych warto co jakiś czas zaimpregnować najbardziej narażone powierzchnie.

Idealnie nadaje się do tego produkt SannProfi Impregnat do kabin prysznicowych. Impregnację należy powtarzać co jakiś czas, w zależności od częstotliwości użytkowania kabiny prysznicowej.

Należy pamiętać, by przed kolejną impregnacją, powierzchnia kabiny została dokładnie oczyszczona, najlepiej produktem SannProfi EXTRA. Należy unikać pozostawienia i zaschnięcia impregnatu na płytkach, bądź innych powierzchniach graniczących z kabiną prysznicową. Nie należy nakładać preparatu na powierzchnie metalowe. Należy równomiernie rozprowadzić preparat.


OCHRONA FUG

Fugi to bardzo newralgiczne miejsce, narażone na trwałe zabrudzenia, które są widoczne zwłaszcza w przypadku fug w jasnym kolorze. Fugi narażone na działanie wilgoci są również doskonałym środowiskiem dla rozwoju trudnych do usunięcia grzybów lub pleśni.

Aby uniknąć problemów z czyszczeniem uporczywych zabrudzeń na fugach warto zaimpregnować je preparatem SannProfi Ochrona fug.Nadaje się on doskonale zarówno do płytek podłogowych jak i ściennych. Środek posiada szczególne właściwości zabezpieczające, po naniesieniu tworzy niewidzialną barierę dla wilgoci,  tłuszczy,  osadów  rdzy,  kamienia  i  innych  zabrudzeń.  Chroni  przed wypłukiwaniem spoin oraz utrudnia powstawanie pleśni. Nie zawiera silikonów, pozwala  na „oddychanie”  spoin, jest bezpieczny dla ich koloru. Impregnację należy powtarzać co jakiś czas, w zależności od częstotliwości użytkowania powierzchni.

Należy pamiętać, by przed kolejnym impregnowaniem, powierzchnia fug została dokładnie wyczyszczona, najlepiej produktem SannProfi Czyste fugi. Należy unikać pozostawienia i zaschnięcia impregnatu na płytkach, bądź innych powierzchniach graniczących ze spinami. Unikalna powłoka ochronna pozwala zabezpieczyć kabinę przed osadzaniem się szkodliwych nalotów, które mogą uszkodzić jej powierzchnię.

Regularne stosowanie produktu pozwoli utrzymać kabinę prysznicową w czystości. Aby produkt był w pełni skuteczny należy przed kolejną impregnacja dokładnie oczyścić powierzchnię kabiny, najlepiej przy zastosowaniu produktu SannProfi EXTRA. Należy unikać pozostawienia i zaschnięcia impregnatu na płytkach, bądź innych powierzchniach graniczących z kabiną prysznicową. Nie należy nakładać preparatu na powierzchnie metalowe. Należy równomiernie rozprowadzić preparat.